10 nejlepších nápadů na rustikální dětský pokoj pro vaše malé ratolesti

Rustikální styl interiéru se vyznačuje jednoduchostí, přirozeností a pohodlím. Je ideální pro dětský pokoj, protože je nejen krásný, ale také praktický a funkční. Rustikální dětský pokoj nabídne vašim dětem útulné prostředí plné tepla a lásky.

V tomto článku se podíváme na 10 nejlepších nápadů na rustikální dětský pokoj pro vaše malé ratolesti.

Dřevěné prvky

Dřevo je základním materiálem rustikálního stylu. Použijte ho na podlahách, stropě nebo jako obložení stěn. Můžete také zvolit dřevěný nábytek – postel, šatní skříně, regály nebo pracovní stůl.

Neutrální barvy

Rustikální styl preferuje neutrální barvy jako bílou, béžovou, hnědou či šedou. Tyto barvy vytvářejí klidné prostředí vhodné pro relaxaci a odpočinek dítěte. Navíc se snadno kombinují s dalšími prvky interiéru.

Přírodní materiály

Kromě dřeva použijte i další přírodní materiály, jako jsou kameny, dřevěná prkna nebo ratan. Tyto materiály dodají dětskému pokoji jedinečný rustikální vzhled a pocit blízkosti přírody.

Tipy na nákup:  Proč je designové osvětlení s propracovanými detaily velmi cenným prvkem interiéru

Textilie s rustikálním vzorem

Přidejte do dětského pokoje textilie s rustikálním vzorem, jako jsou závěsy, povlečení, koberec nebo polštáře. Volte jednoduché geometrické vzory nebo motivy zvířat a rostlin.

Využití prostoru pod stropem

Pokud máte dětský pokoj se šikmým stropem, vytvořte zde útulné místo pro spaní nebo čtení. Stačí postavit nízkou postel nebo umístit matrace na podlahu a doplnit je polštáři a dekami.

Houpací křeslo nebo houpací síť

Houpací křeslo či houpací síť představují skvělý doplněk rustikálně zařazeného dětského pokoje. Dítě si tak může odpočinout, číst knihu nebo se jen tak houpat.

coffee, hot chocolate, cup
10 nejlepších nápadů na rustikální dětský pokoj pro vaše malé ratolesti

Kreativní úložné prostory

Rustikálním stylem se inspirované úložné prostory mohou být nejen praktické, ale také stylové. Použijte staré dřevěné bedny, regály z palet nebo košíky z přírodních materiálů.

Dekorace ze dřeva a přírodnin

Ozdobte dětský pokoj dekoracemi ze dřeva a přírodnin, jako jsou větvičky, šišky nebo kameny. Vytvořte tak jednoduché a originální dekorace, které podtrhnou rustikální styl.

Tipy na nákup:  Nejde vám vůbec spát, neboť slastné usínání maří světlo z ulice?

Živé rostliny

Do rustikálně zařazeného dětského pokoje zařaďte i živé rostliny. Nejen že pomohou pročistit vzduch v místnosti, ale také dodají prostoru život a energii.

Osobní dotek

Aby se váš malý ratolest cítil v pokoji opravdu dobře, nezapomeňte na osobní dotek. Pověste na stěnu rodinné fotografie, obrázky namalované dítětem nebo jeho oblíbený plakát.

Rustikální styl je ideálním řešením pro dětský pokoj a  stává se stále populárnějším, a to nejen u dospělých, ale i u dětských pokojů. Tento styl přináší do prostoru pocit pohodlí a útulnosti, což je pro dětský pokoj ideální volba. Pokud hledáte inspiraci na rustikální dětský pokoj, těchto deset nápadů vám může pomoci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *