Interiér v rustikálním stylu

Líbí se vám stará venkovská stavení a jejich zařízení? Máte z takového interiéru dobrý pocit a dýchá na vás klid a pohoda? Není nic jednoduššího, než si v tom samém duchu zařídit vlastní bydlení. Rustikální styl je nejen v módě, ale je hlavně velmi oblíbený. Každý kousek nábytku se totiž vyrábí s důrazem na funkčnost a zároveň pohodlí.

Kde koupit rustikální nábytek

Pokud milujete selské interiéry, pak se místo v prodejnách nového nábytku rozhlédněte po bazarech nebo aukcích. Tam velmi často narazíte na skutečné perly. Skříně, truhly nebo příborníky z dob minulých jsou obvykle natolik kvalitní, že vám mohou sloužit mnoho dalších let. Ale pokud požadujete nový nábytek, stačí projít webové stránky. Výrobců rustikálního nábytku je dnes již poměrně dost.

Tipy na nákup:  Inspirace pro rustikální pracovnu: tipy pro zařízení domácího kancelářského prostoru

Přírodní materiál je základ

Základem rustikálního stylu je dřevo, kámen a jiné přírodní materiály. Nábytek tedy volte masivní, podlahy dřevěné a doplňky v přírodních odstínech. Na zdi v tomto případě nepatří křiklavé výrazné barvy. To ale neznamená, že nemůžete použít třeba červenou. Často se používá patina. Dlažba bývá kameninová, nebo alespoň v imitaci přírodního kamene.

Rustikální kuchyně

Rustikální kuchyně v nás často evokuje velmi příjemné vzpomínky na prázdniny u babičky nebo na oblíbenou pohádku. Dříve bývala kuchyně (sednice) centrem veškerého dění. Dnes si těžko do paneláku nastěhujete kachlová kamna, nicméně přiblížit se selskému stylu je určitě možné. Při výběru kuchyňské linky myslete na to, aby moderní spotřebiče nenarušovaly celkový dojem. Ostatní vybavení – stůl, židle, skříňky, volte ve stejné barvě. Do oken patří jen jednoduché závěsy, na stůl látkový ubrus.

Rustikální koupelna

I moderní koupelna může být v selském stylu. Na podlahu volte ideálně dlažbu, je lepší na údržbu. Rustikální styl klade důraz na jednoduchost. Proto vybírejte vanu i umyvadlo co nejjednodušší, bez zbytečných vzhledových ozdob. Stejné pravidlo platí pro skříňky. Čím jednodušší na pohled, tím lepší. Obklady volte v přírodních barvách, nebo v lehce pastelových.

Tipy na nákup:  Rustikální ložnice snů: 7 klíčových prvků pro dokonalou atmosféru spánku a odpočinku

Inspirujte se

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *