Jak vytvořit útulnou a stylovou rustikální jídelnu pro rodinné večeře

Rustikální styl je jedním z nejoblíbenějších designových trendů posledních let, který se vyznačuje přirozenými materiály, neutrálními barvami a atmosférou tepla a pohodlí. Jídelna je místem, kde trávíme čas s rodinou a přáteli během společných jídel, takže by měla být útulná a přívětivá. V tomto článku vám nabídneme několik tipů, jak vytvořit krásnou rustikální jídelnu pro vaše rodinné večeře.

Zvolte vhodné materiály

Klíčem k rustikálním interiérům jsou přirozené materiály jako dřevo, kámen nebo keramika. Pro jídelní stůl i židle zvolte masivní dřevěné kusy s viditelnou strukturou dřeva. Doporučujeme dub, borovice nebo smrk. Pro podlahu se hodí dřevěné prkna nebo dlažba s kamenným vzorem.

Barvy a textury

Rustikálním prostorám dominují neutrální barvy jako hnědá, béžová, šedá nebo zemité tóny. Můžete však přidat i nějakou jasnější barvu jako akcent – například modrá nebo zelená. Co se týče textur, volte hrubé povrchy a viditelnou strukturu materiálů. Vhodné jsou také kusové koberce s geometrickými vzory.

Tipy na nákup:  Interiér v rustikálním stylu

Osvětlení

Pro útulnou atmosféru je důležité správné osvětlení. Rustikální styl preferuje přirozené světlo a teplé žárovky, které dodají prostoru pocit pohody. Zvolte lustry nebo visací lampy z kovu či dřeva, které dodají jídelně rustikální šmrnc.

Dekorace

V rustikálním interiéru by dekorace měly být jednoduché a funkční. Na stěny zavěste obrazy s krajinami nebo zvířaty, přidejte několik keramických talířů nebo tradiční hodiny s kyvadlem. Na stůl umístěte prostý ubrus, bavlněné ubrousky a květinovou dekoraci v keramickém džbánku.

Úložné prostory

Rustikální jídla vyžadují dostatek úložných prostor pro nádobí, skleničky a další kuchyňské potřeby. Zvolte dřevěnou vitrínu, komodu nebo regál, který bude ladit s ostatním nábytkem v jídelně. Nezapomeňte na praktické háčky pro zavěšení hrnců a pánví.

Přidejte živé prvky

Rustikální styl je spojen s přírodou, takže do jídelny zařaďte i nějaké rostliny. Volte druhy, které dobře snášejí stín a nevyžadují příliš péče – například aspidistra, filodendron nebo sansevierie.

Tipy na nákup:  Rustikální ložnice snů: 7 klíčových prvků pro dokonalou atmosféru spánku a odpočinku

Závěr

Vytvoření útulné rustikální jídelny pro rodinné večeře nemusí být složité ani drahé. Stačí se držet těchto tipů a zařadit do interiéru správné materiály, barvy a dekorace. Taková jídelna vám pak poskytne ideální prostor pro společné chvíle u stolu se svými nejbližšími.

spaghetti, tomatoes, basil
Jak vytvořit útulnou a stylovou rustikální jídelnu pro rodinné večeře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *