Návštěvy na chalupě: Interiér, který má kouzlo

Milujete staré a stařičké chalupy? Mají své kouzlo. Každý trám dýchá. Každé prkno voní trochu jinak. Historie je uložena ve starých kamenech. Ohmataných klik se dotýkaly ruce celých generací. Když žijete na chalupě, chcete zachovat její genius loci.

To se vám podaří, pokud budete respektovat původní dispozice chalupy, při rekonstrukci využijete co nejvíc původních materiálů a zužitkujete starý nábytek. Na rozdíl od toho moderního je krásný i s otisky času. Nahlédly jsme do několika interiérů stylových chalup, kde se to podařilo.

Hospodář vítá už u vstupu

Dřevěné vidle nebo hrábě jedinečného tvaru byly dřív nepostradatelnými nástroji v každém gruntu. Nevyhazujte je. Uvítají hosty třeba hned při vstupu do chalupy a připomenou, jaké časy se zde žily před desítkami let.

Tipy na nákup:  5 rad, jak si vytvořit na zahradě vlastní oázu klidu

Kamna, která hřejí i dominují

Dominantou této vesnické sednice se staly kamna umístěná netradičně uprostřed místnosti. Všimněte si i skvělého kredence za nimi, který ukrývá cenné kousky porcelánu děděného z generace na generaci.

Pánská zašívárna

Pánský koutek na popíjení whisky, nebo dámský koutek na popíjení čaje? Může posloužit tak i tak. Žádný předmět nepřijde na zmar.

Obývací pokoj na chalupě

I na chalupě vyhledáváme pohodu a místo pro odpočinek. Staré skříně s žádoucí patinou skvěle kontrastují s novou sedací soupravou.

Skromně i nábožensky

Svaté obrázky visely dřív v každé chalupě. Patroni a patronky střežili dobrou úrodu, zdraví hospodáře i jeho rodiny. Proč by nemohli pomoci i vám? Třeba k hojnosti, zdraví a dobré sklizni na zeleninové zahrádce, která je hned za chalupou.

Stylový nepořádek

Na chalupě je pořád co dělat. Ani dílna nebo skladovací prostory nemusí být nudné. Starý psací stůl má skvělou patinu. Dobře poslouží i starý kredenc. Vejde se sem prostě vše, co je potřeba.

Tipy na nákup:  Buďte plni energie i na podzim. Pořiďte si venkovní vířivku, která rozproudí krev a uvolní bolavé svaly

Inspirujte se

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *