Rady a tipy, jak se zbavit nepříjemné vlhkosti

Základem je správné větrání

U novostavby může být problém s vlhkem způsobený nedostatečným zaschnutím omítek a maleb. Někdy trvá i rok nebo dva, než zdi zcela vyschnou. Vlhkost ale trápí i majitele bytů, chalup nebo starších domů.

Abyste předešli nadměrné vlhkosti, začněte správně větrat. V kuchyni, kde se vaří, peče a tráví spousta času, není úplně vhodné například sušit prádlo. Vařte nejlépe se zapnutou digestoří a poklicemi na hrncích, abyste zamezili zbytečnému odpařování vody do vzduchu. Topné těleso by mělo mít průchod cirkulace vzduchu do celého prostoru a nezapomínejte, že klimatizace nenahrazuje čerstvý vzduch. Proto větrejte krátce a intenzivně, ideálně do kříže, aby vznikl průvan.

Tipy na nákup:  Vzdušné schodiště je moderním trendem

Pořiďte si odvlhčovač

Máte dojem, že nic nezabírá? Pak se obraťte na odborníky a pořiďte si šikovného pomocníka – vysoušeč vzduchu. Vzdušín vám nabízí široký výběr pohlcovačů vlhka v moderním designu. S vlhkem v kuchyni nebo koupelně a tam, kde sušíte prádlo, si poradí odvlhčovače vzduchu Olimpia splendid s jednoduchým ovládáním. Využití najde odvlhčovač také ve sklepě, spížce nebo dalších malých prostorách. Kromě funkce odvlhčení jsou některé modely vybaveny také čističkou vzduchu od plísní.

Podle ceny si můžete vybrat i moderní odvlhčovače vzduchu Sinclair, z nichž některé jsou vybaveny šikovným digitálním hygrostatem pro kontrolu celého procesu. Tyto chytré krabičky vám budou nejen v domácnosti pomáhat, ale také ji zdobit. Myslete na své zdraví, rodinu i na její nejmenší členy. S kvalitní technikou se bude vám i vašemu domovu konečně dobře dýchat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *