Staré dveře, doopravdy k vyhození?

Budete se divit, ale existuje celá řada nejrůznějších způsobů, jak můžete staré dveře ještě využít.

  1. Jako čelo postele. Máte nudnou postel, válendu, či postel bez čela, kterou byste rádi nějak  proměnili v něco nevšedního a jedinečného? Staré dveře vám v tom mohou pomoci. Pěkné staré dveře,upravíte podle stylu daného interiéru.Připevněte ji na stěnu za postel, kde mohou být krásným interiérovým prvkem. To, jestli budou dveře vintage anebo moderní,záleží jen na vás.
  2. Toaletní stolek. Koho by to napadlo, ale staré DVEŘE můžete použít i na ženský toaletní stolek. Na staré dveře připevněte zrcadlo a část nějakého staršího stolu, celek pak namoříte, nalakujete, či obrousíte a máte hotovo. Jako skvělou tečkou může být nainstalované osvětlení.
  3. Ze starých dveří mohou být také skvělé police. Dveře na police můžete užít buď celé anebo jen jejich části. Ze dveří vytvoříte i různé regály a policové díly. Možností je doopravdy spousta. Dveře je možné rozříznout na délku a použít je jako obklad v nějakém tmavém, omšelém, či nudném rohu. Na tento obklad pak připevníte jednotlivé rohové police.
  4. Paravány a zástěny ze dveří. I když se to možná na první pohled nezdá, realizace paravánu ze dveří, není příliš složitá. K výrobě totiž potřebujete pouze troje staré dveře a jejich funkční panty. To, jestli je necháte takové jaké jsou, natřete je, či vybrousíte, je opětně pouze na vás.
  5. Ze starých dveří můžete vytvořit také stylový stůl, či konferenční stolek.
  6. Šikovné ruce dokáží ze starých dveří vytvořit velice originální a stylovou lavičku, či denní stylové sezení. Samozřejmě na její výrobu budete potřebovat více dveří, a také nějaké ty nohy.
  7. Nudnou kostru IKEA postele za pár korun, změní trocha barvy a  staré dveře, v pohádkovou postýlku nejen pro princezny.
  8. Dveře jako nástěnka anebo tabule na malování. Nevíte, jak by to jen mohlo vypadat? Je to je jednoduché. Stačí dveře polepit vrstvou polystyrénu a nějaké pěkné látky. Takto polepené dveře potom připevníte na stěnu. Magnetická tabule se vyrobí s pomocí speciálního nátěru Magneto. K vytvoření tabule pak budete potřebovat tabulovou barvu.
  9. Některé malované dveře jsou nádherné samy o sobě, a tak je můžete v interiéru zakomponovat bez toho aniž byste jakkoliv upravovaly. Slouží jako obraz, s tím rozdílem, že je nikam navěsíte, ale prostě opřete o stěnu.
Tipy na nákup:  Proč si pořídit zavírače dveří?

Tipy

Využít k bytové dekoraci můžete nejen dveře domovní, ale i dveře ze skříní, almar, či  třeba samotná vrata. I když jinak skříně dosloužily, jestli jsou dveře zdravé a zachovalé, může to být i schůdné řešení, jak si doma uchovat alespoň kousek z milovaného nábytku po babičce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *