Na venkov patří retro nábytek

Starý nábytek zraje jako víno. Kávu si vychutnáte u stolu, který pamatuje vaši prababičku. Oči nad knihou se vám zavřou v křesle, kde pochrupoval váš strýček. Z parádní spíže vytvoříte unikátní botník. A taková stolička u kuchyňských kamen je doslova nezbytností. Venkovu prostě vintage a rustikální styl sluší. Podívejte se!

Žít na venkově je potěšení. Půdy starých chalup bývají plné pokladů, a to pak velebíte předky, že nic nevyhodili. Dnešní doba přeje renovacím, recyklaci a opětovnému využívání nábytku, který je parádní i praktický. Nemusí přitom sloužit k původnímu účelu, pro který byl vyrobený. Vezměte do ruky třeba takovou židli a pokochejte se. Sedět na ní už třeba nebudete, ale to neznamená, že ji nevyužijete jinak.

Kde sehnat rustikální a retro nábytek

Třeba ale nemáte to štěstí a půda vaší staré chalupy je prázdné. Zkoumáte fotografie z let dávno uplynulých a říkáte si, kam se poděla ta šatní skříň, malovaná truhla, rustikální stůl nebo stařičký sekretář. Dosloužily, nebo se už prostě nehodily? A vy přesně víte, jak byste je využili. Že by ta bezvadná skříň s ornamenty pojala všechnu vaši garderobu a ještě by kouzelně oživila vaši ložnici. Možností, kde sehnat rustikální, vintage nebo retro nábytek je víc.

Tipy na nákup:  Levný nábytek: Kvalita, dostupnost a stylové řešení pro váš domov

Rozhoďte sítě. Ptejte se známých, zdůrazněte, že ten stolek po babičce vyhazovat nemusí, protože by se vám zamlouval. Prostě dejte najevo, že po starém nábytku pátráte – zmiňte se v hospodě, na sociálních sítích, podejte inzerát, vylepte plakáty…

Prozkoumejte internet

Bez nadsázky se zde prodává vše. Prohlédnout si můžete třeba zánovní rustikální nábytek z Holandska, který je jako stvořený pro venkovský interiér.
Zajděte do antiku, frcu nebo starožitnictví. Navštivte bleší trhy nebo bazary. Mezi nepotřebnými a ošklivými věcmi na vás občas vykoukne poklad – třeba v podobě stolku ve stylu art deco.

Vintage nábytek v interiéru

Podívejte se, jak sladit starobylý nábytek s moderním interiérem a jak ho můžete ve svém venkovském domě využít.

Stolička jako stolek
Vintage stolička poslouží třeba jako odkládací stolek.

Kamna i jako dekorace
Stará kamna, ve kterých lze topit i na nich vařit, se vracejí zase do chalup. Ušetří energii a poslouží i jako dekorace.

Tipy na nákup:  Pořizujete nábytek? Nechte se inspirovat: kvalitním a levný nábytek

Každý kousek najde využití
Když zařizujete dílničku, využijte i starý a rozbitý nábytek. Vypadá to stylově.

Židle jako dekorace
Vintage nábytek využijte i jako dekorace. Téhle židli patina sluší.

Zásuvka ze starého stolu
Když najdete jen zlomek z rustikálního starobylého nábytku, nevyhazujte to. Takové využití najde třeba stará zásuvka.

Na venkov patří retro nábytek
Na venkov patří retro nábytek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *