Jaké vchodové dveře se hodí k vám?

Vstupní dveře jsou vstupní vizitkou každého rodinného domu nebo bytu. Od dveří zpravidla uživatelé očekávají více než jen plnění estetické funkce. Dobrý výběr vám zajistí vynikající zvukovou a tepelnou izolaci, a ušetříte nějakou tu investici na vytápění.

Pro bytové bydlení je ideální kombinací bezpečnost, zvuková izolace a termoregulační efekt. Tento veškerý komfort vám mohou přinést dobře vybrané vchodové dveře.

Do vily i do panelového domu – dveře „šité“ na míru

Plastové vchodové dveře mají vynikající tepelně izolační vlastnosti a jsou nabízeny v několika barevných odstínech a imitacích dřeva. Pro použití se hodí se jako vchodové dveře do rodinných domů, ale častěji jsou užívány v bytových panelových domech. Plastové dveře vyrobené německým výrobcem VEKA z profilů třídy A (stěna profilu se pohybuje mezi 3-3,2 mm) se vyznačují silnými stěnami a svařováním výztuh. Dveře jsou řazeny mezi nejmohutnější profily ve své kategorii. Křídla dveří je možné otevírat dovnitř i ven a práh, který je zároveň tepelným mostem, je vhodný i pro bezbariérový přístup (jeho výška činí 20 mm).

Tipy na nákup:  Staré dveře, doopravdy k vyhození?

Dveře v administrativní budově, které jdou s dobou

Do moderních nebo futuristických budov se hodí hliníkové dveře, které se vyznačují svým moderním vzhledem a velkými prosklenými plochami. Tyto dveře jsou využívány spíše do administrativních budov, kde perfektně plní svůj účel. Do rodinného prostředí se hodí zejména do sklepních prostorů nebo do loftových bytů. Kování hliníkových dveří je kvalitní a odolné. Dveřní panty jsou namontovány na plochu dveří, válcové panty jsou namontovány do drážky na rámu nebo v křídle. Na dveřích je nainstalováno panikové kování dle norem DIN EN 179 a DIN EN 1125, a není nutný unašeč vedlejšího křídla. Přístup je možný zřídit bezbariérový. Dveře jsou vysoce těsnící a zajišťují výbornou tepelnou izolaci. Díky instalaci speciálního skla, mají vynikající ochranu proti hluku. Možná tloušťka těchto skel je až 66 mm.

Jaké vchodové dveře se hodí k vám?

Rodinné byty nebo domy v bezpečí

Bezpečnostní dveře jsou vhodné pro veškeré rodinné byty nebo domy. Tyto dveře disponují vysokou termoregulační schopností a vyrábí se v možných variantách, které jsou odstupňovány dle bezpečnosti. Vybere si skutečně každý. Například vchodové dveře SKYDAS jsou nejen bezpečnostním, ale také designovým prvkem.

Tipy na nákup:  Proč si pořídit zavírače dveří?

Nejzákladnější bezpečnostní dveře disponují bezpečnostním zámkem, tvoří vynikající zvukovou izolaci a termoregulaci a nesou název economy nebo standard. Záleží vždy na výrobci. Ty nejlepší jsou skutečným skvostem do vašeho domu nebo bytu. Nejčastěji nesou název Premium a jsou téměř nezničitelné.

Při výběru vhodných dveří se neváhejte obrátit na odborníka, který vám jistě správně poradí a pomůže vám rozhodnou, které dveře jsou pro vás ty pravé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *