Vybíráme dřevěné podlahy do kuchyně

Nemůžete se rozhodnout pro výběr podlahy do vašeho interiéru? V tomto článku vám poradíme: proč si vybrat dřevěné podlahy a jak udržovat dřevěné podlahy. Dřevěné podlahy představují nový trend v bydlení ze tradičních materiálů. Vtáhněte kus přírody i do vašeho bytu.

Trendy v moderním bydlení: dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy mají výborné architektonické řešení. Dřevěné podlahy se výborně hodí k nábytku a k ostatním doplňkům bytu. Dřevěné podlahy dodají vašemu bytu zcela nový image. Proto mnoho bytových designérů volí dřevěné podlahy jako hlavní pilíř celého bydlení.

Údržba dřevěných podlah

Ani údržba dřevěných podlah není nijak složitá. Dřevěné podlahy stačí přelakovat asi jednou za 5 let, pokud jsou v bytu běžně používané. Na dřevěné podlahy jsou určené speciální čistící přípravky a osvěžovače. Před každou aplikací chemikálii na dřevěné podlahy je nutné zakrýt sádrokartony či jiné stěny v okolí. Chemikálie určené na dřevěné podlahy musí být aplikované jen na dřevěné podlahy.

Tipy na nákup:  Polyuretanová stěrka vám dokáže nabídnout spoustu výhod. Jak přesně funguje?
Vybíráme dřevěné podlahy do kuchyně
Vybíráme dřevěné podlahy do kuchyně

Odborná aplikace i údržba dřevěných podlah

Podlaháři a malíři Praha provedou odbornou pokládku dřevěných podlah i údržbu dřevěných podlah. V rámci jejich servisu vám také navrhnou možné změny vašeho bytu či barevné sladění vašeho interiéru. Využijte služeb profesionálů a váš byt bude také vypadat profesionálně.

Na trhu naleznete mnoho laminátových i dřevěných parket. Vy už si jen musíte vybrat správný typ podlahových parket, vzhled parket, oblíbenou barvu a musíte se také seznámit s údržbou dřevěné podlahy. Dřevěné podlahy mají svá specifika pro pokládku i pro údržbu. Předem se proto s nimi seznamte.

Dřevěné parkety pro váš interiér

Dřevěné podlahy musí splňovat několik kritérií. Především je to: použitelnost, odolnost, estetičnost, odbouratelnost a náročnost na údržbu. Dřevěné parkety jsou velice oblíbeným materiálem pro pokládku podlah do nového bytu. Dřevo totiž vzbuzuje pocti přírody, pohody, uvolněnosti, tepla a krásy.

Údržba dřevěných parket

Všechno však není jen takto jednostranné. O dřevěné parkety se nejdříve musíte naučit starat, aby vám dobře sloužily. Dřevěné parkety se udržují lakováním. Vrstva laku se v odstraňuje v intervalu několika let a nanáší se vrstva nová. Při aplikaci laku je nutné všechen sádrokarton, stěny a stropy řádně zakrýt, aby se lak dostal jen na potřebná místa dřevěné podlahy.

Tipy na nákup:  Polyuretanová stěrka vám dokáže nabídnout spoustu výhod. Jak přesně funguje?

Pokládka i údržba dřevěných parket

Pokládka dřevěných parket vyžaduje náročnou techniku. Už i malá chyba se může projevit, a proto by vám pokládku parket měli udělat odborníci. Zabráníte tak vzniku křivé podlahy s prohlubeninami nebo s výstupy. Pokladači a malíři Praha vám navrhnou vzhled vašeho bytu a provedou všechny potřebné úpravy všech pokojů.

two brown wooden chairs

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *