Proč si pořídit zavírače dveří?

Už se vám někdy stalo, že jste odcházeli z domu narychlo, chtěli jste za sebou zabouchnout dveře, ale ty se nedovřeli? Máte malé děti, které neustále běhají z domu na dvůr a neumí za sebou pořádně zavřít? Pak byste se měli zamyslet nad pořízením zavírače dveří. Říkáte si, že zavírače se používají jen v obchodech nebo kancelářích? Pak jste na omylu. Takové zavírače vám dobře poslouží i doma.

K čemu jsou zavírače dobré?

Díky samozavíračům dveří již nebudete muset zavírat dveře. Jen si to představte. Vracíte se domů z práce a cestou se stavíte na nákup. Domů přicházíte s plnýma rukama a máte co dělat, abyste si dveře otevřeli, natož když je musíte ještě zavírat. Nebylo by to krásné, kdyby se za vámi dveře zavřely samy? Samozavírače poslouží hlavně lidem s dětmi nebo domácími mazlíčky, které si za sebou zavřít neumějí, nebo na to zapomínají.

Tipy na nákup:  Staré dveře, doopravdy k vyhození?

Výhody samozavíračů

Zavírače dveří mají i své výhody. V první řadě se zbavíte věčného bouchání dveří. Zavírače totiž dveře zpomalují a zabraňují tak jejích bouchnutí, jež navíc poškozuje samotné dveře i zárubně. Taktéž zmenšíte riziko zranění, například přivření prstů do dveří.

Další předností zavíračů je šetření energie. Při neustálém nedovírání dveří odchází velké množství tepla z domu, což se na vašem vyúčtování projeví hlavně v zimních obdobích. V neposlední řadě se zavírači omezuje šířen případného požáru, proto by zavíračem měly být vybaveny každé protipožární dveře.

Jak zavírač dveří vybrat?

Zavírač dveří vybírejte podle šířky a váhy dveří. U jednotlivých modelů zavíračů je běžně psáno, pro jak těžké a velké dveře je daný model určen. U daného modelu byste si měli všímat i informací o možnostech jeho nastavení, jako je přizpůsobení rychlosti zavírání či nastavení úhlu otvírání.

Na trhu existuje velké množství a značek zavíračů. Mezi ty kvalitní zavírače pak patří zavírače Kaba či zavírače Brano.

Tipy na nákup:  Jaké vchodové dveře se hodí k vám?

Zdroj obrazové přílohy: web

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *